TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
325 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Meşrutiyet Mah. Konur Sok. 44/16 Çankaya, Ankara
  • TELEFON: 0312 425 15 87
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Polis Emeklileri Derneğinin Yönetimi İle Ankarada Faaliyet Gösteren Güvenlik Firması

Caydırıcı Hizmetler

1)Güvenlik hizmeti, öncelikle hizmet bölgesine giriş ve çıkışın kontrolü şeklinde yürütülür,
2)Hizmet Bölgesinin içi ve yakın çevresi devamlı devriye gezilerek kontrol edilir,
3)Güvenlik Görevlileri görevleri başında özel üniformaları ile bulunur, gerekli caydırıcı teçhizat (lastik cop, kelepçe, düdük ve el feneri) taşırlar.
4)Güvenlik görevlilerinin tanıtıcı kimlik kartları devamlı yakalarında takılı olacaktır.
5)Güvenlik görevlileri bina dışında şapkasız dolaşmayacaklardır.
6)Güvenlik görevlileri görevlerini kesinlikle dikkat ve özen göstererek yapacak, her zaman itinalı ve
tetikte olacak, Görev yeri sakinleri, çalışanları ve konuklarına hiçbir ayrım yapmadan daima saygılı davranacak, ilişkilerinde mesafeli olmaya azami ölçüde özen gösterecek, laubali ve ciddiyetten uzak
davranışlardan kaçınacaklardır.
7)Nöbet yeri defteri, ziyaretçi ve araç kayıt defteri ile tutulması gereken evrak ve kayıtlar her zaman denetime hazır halde bulundurularak talimatlar doğrultusunda eksiksiz tanzim edilecektir.

Önleyici Hizmetler

1.Güvenlik hizmeti, görev alanına giriş ve çıkışın kontrolü şeklinde yürütülecek, bölgeye gelenler mutlaka karşılanıp nereye gideceklerse kendilerine yardımcı olunarak ilgili yere ulaşması sağlanacaktır.
2.Bölgeye hiç kimsenin izinsiz olarak girmesine mani olunacağı gibi bölge içinde ve çevresinde görülecek dilenci, seyyar satıcı kılığındaki kişiler ile şüpheli şahıslar oradan uzaklaştırılacak ve gerekirse Güvenlik Güçleri ile işbirliği yapılacaktır.
3.Güvenlik görevlileri görev alanı içinde ve çevresinde gördükleri veya kendilerine bildirilen bomba veya patlayıcı madde olduğu ihtimali olan çanta, paket, torba vs. bulunması halinde hemen çevre güvenliğini alacak, oraya kimsenin yaklaşmasına mani olacak, güvenlik güçlerini haberdar ederek yetkili uzman kişilerin olay yerine intikaline kadar mevcut durumu muhafaza altına alacaktır.
4.Vukubulacak olağanüstü hallerde (su baskını, deprem, fırtına vs.)ile (sabotaj, yangın vb) olaylarda hemen ilk müdahalede bulunarak çevre emniyetini sağlayacak, kurtarma çalışmalarına katılacak ve olayı güvenlik güçlerine haber verecektir. Bu esnada önceden belirlenmiş malzeme ve eşyaları can emniyetini de göz önünde tutarak muhafaza altına alacaktır.
5.Hizmet bölgesinde içerden veya dışarıdan kaynaklanabilecek hırsızlığa karşı dikkatli ve duyarlı bulunulacak, bu yolda Yönetimce verilerek talimatlar doğrultusunda, hüviyet kartı yoklaması, yaka kartı takılması, üst araması ve/veya çanta,paket vs. kontrolü yapılabilecektir. Güvenlik görevlileri bu çalışmalarında Genel Kolluk kuvvetleri ile de işbirliği yapacaklardır.
6. Hizmet Bölgesi dahilinde asayiş, nizam ve intizamı bozanların nizama uymalarını sağlanacak, harici şahıslar bölge sınırları dışına çıkarılacak ve/veya ilgili güvenlik kuvvetleri olay yerine intikal edinceye kadar gözetim altında bulundurulacaktır.
7.1 Özel Güvenlik personelinin yapacağı arama, genel olarak önlem alınması amacı ile yapılır. Bu maksatla kişinin rızası alınarak araç araması yapılmalıdır. Aracını aratmak istemeyen şahıs otopark yerine alınmamalı, şüpheli durumu güvenlik amiri kanalı ile ilgili yerlere bildirilmelidir.
7.2 Şahsın rızası alındıktan sonra araç altı, çamurluk ağızları ve lastik üzerleri araç altı kontrol aynası ile kontrol edilir.
7.3 Araç bagajı ve motor, kaput açılarak kontrol edilir.
7.4 Koltuk altları ve ön panel torpido gözü, gözle kontrol edilir.
7.5 Arama esnasında hiçbir eşya ve malzemeye el sürülmez. Şüphe duyulan malzeme varsa araç sahibine açtırılır.
7.6 Yapılan kontrollerde sarkan kablo, poşet içinde şüpheli malzeme, aracın herhangi bir yerine bantlanmış malzeme varsa, durum derhal güvenlik amiri kanalı ile yetkililere bildirilir.
7.7 Araç park yerinde, yabancı şahısların dolaşmasına müsaade edilmez.
7.8 Araç park yeri sık sık dolaşılarak araç araları ve altları kontrol edilir, şüpheli paket varsa durum derhal güvenlik amirine bildirilir.
7.9 Otoparkta kalan araçların altları ve çevreleri periyodik aralıklarla kontrol edilir.
7.10 Gelen ziyaretçi araçlarının alt bagaj motor ve iç aramaları yapıldıktan sonra gerekli bilgiler araç kayıt defterine kaydedilir.
8. Hizmet bölgesinde kapalı devre kamera sistemi var ise süreli personel kontrol altında tutulan yerleri monitörde sürekli izleyecektir.
9. Görev mahalline gelen ziyaretçiler, kontrol noktasında karşılanacak var ise diafon veya telefon ile ilgiliye bilgi verilerek alınan talimata göre içeriye girişi sağlanacak veya müsaade edilmeyecektir. Gerekirse refakatle istenilen yere götürülecektir.

Düzenleyici Hizmetler
1. Hizmet Bölgesi sakinleri, çalışanları iş sahipleri veya ziyaretçilerin konulmuş kurallara uygun davranmalarını temin ederek bölgede korunması gerekli yerlerle, demirbaşların zarara uğramalarına mani olunacaktır.
2. Hizmet Bölgesindeki oto park alanında sakinlerin, çalışanların ve ziyaretçilerin otolarının düzenli şekilde park etmeleri sağlanarak hırsızlığa ve başkaları tarafından zarara uğramalarına mani olunacak ve
bölgede trafik düzeni sağlanacaktır.
3. Personel görev talimatı işveren ile mutabakat sağlanarak tanzim edilecek ve nizamiyede asılı bulundurularak personele tebliğ edilecektir.
Şirketimiz T.S.E Yeterlilik Belgesine haizdir. Belge No: (06/2607)

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.